شهریه دانشگاه آزاد (نرخ شهریه سال تحصیلی 1400-99)

بررسی کامل شهریه دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع

شهریه دانشگاه آزاد

موضوع : مشاوره ای - دانشگاه آزاد | نویسنده : تیم تحریریه نمره یار

منتشر شده در نمره یار

شهریه دانشگاه آزاد – همانطور که می دانید هر ساله دانشگاه آزاد تعداد زیادی از دانشجو را می پذیرد که برای اغلب دانشجویان مسئله شهریه دانشگاه آزاد یکی از مهم ترین مسائل تحصیل در دانشگاه می باشد. ما در ادامه این مقاله به شما کاربران شهریه دانشگاه آزاد را طبق نرخ اعلامی از سوی دانشگاه آزاد سال 1400-99 را ارائه خواهیم کرد. میزان شهریه دانشگاه آزاد با توجه به رشته های متغیر بوده و یک عدد ثابتی ندارد در واقع دانشجویان با توجه به رشته ای که در آن تحصیل می کنند ملزم به پرداخت شهریه هستند. اما برای محاسبه نهایی شهریه با توجه به واحد های اخد شده توسط شما تعیین می شود و در طول دوران تحصیل شهریه دانشجو حدود 10 الی 15 درصد افزایش می یابد.

هزینه خدمات آموزشی و بیمه

البته هزینه های جانبی نیز به شهریه شما مانند حق بیمه و خوابگاه به شهریه شما اضافه می گردد هزینه حق بیمه برای هر سال تحصیلی حدود 3000 الی 3500 تومان می باشد که به شهریه شما اضافه می گردد و هزینه خدمات آموزشی که برای هر دانشجو با توجه به رشته ی تحصیلی کاملا متفاوت است. البته توجه داشته باشید مبالغ اعلامی در این مقاله منطبق با نرخ اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی است و در صورت هرگونه تغییر متعاقبا در این مقاله آن تغییرات گنجانده خواهد شد.

شهریه دانشگاه آزاد (نرخ شهریه سال تحصیلی 1400-99)

هم اکنون ما در این مقاله شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را اعلام کرده ایم که دانشجویان باید با توجه به شهریه متغیر و ثابت، پرداخت را انجام دهند. شهریه ثابت در طول سنوات تحصیلی ثابت بوده اما شهریه متغیر با توجه به تعداد واحد اخذ شده توسط تعیین می شود و در نهایت با توجه به جمع کل شهریه ثابت و شهریه متغیر، هزینه نهایی به شما اعلام می شود.

در ادامه همین مقاله شهریه دانشگاه آزاد را در مقاطع زیر بررسی کرده ایم.

  • کاردانی
  • کارشناسی پیوسته و ناپیوسته
  • کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته
  • دکتری حرفه ای
  • دکتری تخصصی

دانشجویان توجه داشته باشند در ترم اول تحصیل ملزم به پرداخت حق بیمه و خدمات آموزشی هستند که نرخ آن با توجه به مقطع شما تعیین می شود که در قسمت زیر برای شما ذکر کرده ایم.

هزینه ی خدمات آموزشی و بیمه

مقطع کاردانی پیشوته و ناپیوسته
مقطع کارشناسی پیسوته و ناپیوسته
مقطع کارشناسی ارشد پیشوته و ناپیوسته
مقطع دکتری حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی و دکتری)
مقطع دکتری تخصصی
هزینه خدمات آموزشی : 1,300,000 ریال
هزینه خدمات آموزشی : 1,500,000 ریال
هزینه خدمات آموزشی : 1,500,000 ریال
هزینه خدمات آموزشی : 1,500,000 ریال
هزینه خدمات آموزشی : 1,700,000 ریال
هزینه خدمات بیمه : 31,500 ریال
هزینه خدمات بیمه : 31,500 ریال
هزینه خدمات بیمه : 31,500 ریال
هزینه خدمات بیمه : 31,500 ریال
هزینه خدمات بیمه : 31,500 ریال

شهریه مقطع کاردانی دانشگاه آزاد 1400-99

ثبت نام هر ساله در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد اسلامی صورت می پذیرد و داوطلبین ورود به دانشگاه آزاد با دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید 3-3-6 یا دیپلم نظام قدیم می توانند در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ثبت نام کنند. دانشجویان مقطع کاردانی می توانند 20 واحد را اخذ کنند و ما نیز در قسمت زیر، شهریه اعلامی با توجه به 20 واحد انتخابی دانشجویان را ارائه کرده ایم.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد 1400-99

ثبت نام در مقطع کارشناسی (لیسانس) دانشگاه آزاد ملزم به دارا بودن مدرک کاردانی یا فوق دیپلم برای کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می باشد و داوطلبین ورود به دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پس از شرکت در آزمون سراسری و کسب تراز و رتبه ی لازم جهت ورود به دانشگاه اقدام نموده و در رشته های مذکور می توانند اقدام به تحصیل نمایند در قسمت زیر ما شهریه ی ثابت و متغیر دانشگاه آزاد در رشته های علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، علوم پزشکی و رشته های هنر را بررسی کرده ایم.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400-99

یکی از مسائل مهم برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همواره مسئله ی پرداخت شهریه و نحوه ی پرداخت شهریه می باشد که ما در مطالب دیگر به آن پرداخته ایم، بعد از اعلام نتایج دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان می توانند از طریق درگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد به آدرس Azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند و نتیجه انتخاب رشته ی خود را مشاهده نمایند. در قسمت زیر شهریه تمامی رشته های با آزمون و بدون آزمون را برای شما کاربران گرامی در رشته های علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، علوم پزشکی و رشته های هنر را قرار داده ایم.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 1400-99

شهریه مقطه دکتری تحصصی به تناسب بیشتر از سایر مقاطع است و هزینه نهایی شهریه شما نیز در این مقطع ممکن است بستگی به عوامل متعددی داشته باشد از جمله شیوه آموزشی دانشجو (پژوهش محور یا آموزشی پژوهشی)، اما شهریه در مقطع دکتری نیز مانند سایر مقاطع از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است و دانشجویان مقطع دکتری می توانند شهریه خود را تا زمان امتحانات پایان ترم با دانشگاه محل تحصیل خود تسویه نمایند. در قسمت زیر شهریه را در تمامی رشته های تحصیلی بررسی نموده ایم.

دانشجویان برای تسویه حساب با دانشگاه می توانند از طریق سامانه آموزشیار که در یک مقاله دیگر کامل به آن پرداخته ایم.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه مقطع دکتری حرفه ای دانشگاه آزاد 1400-99

دانشگاه آزاد هر سال از طریق کنکور سراسری دانشجویانی در رشته های علوم پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و …. می پذیرد و علاقه مندان برای تحصیل در رشته های مذکور می توانند با ثبت نام در کنکور و کسب رتبه ی و نمره ی لازم در رشته های فوق الذکر تحصیل نمایند. البته شهریه رشته های علوم پزشکی به تناسب از سایر رشته ها بیشتر بوده و هزینه هر ترم 10/000/000 تا 15/000/000 می باشد.

سوالات متداول

1- شهریه دانشگاه آزاد چگونه تعیین می گردد؟

شهریه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر تعیین می گردد، که شهریه ثابت تا پایان دوره تحصیلات ثابت است اما شهریه متغیر با توجه به واحد های انتخاب شما تغییر می یابد.

2- آیا در کنار شهریه دانشگاه آزاد هزینه ی دیگری دریافت می گردد؟

بله کنار شهریه دانشگاه آزاد از شما هزینه ی بیمه و خدمات اموزشی که با توجه به رشته تحصیلی شما متفاوت است اخذ می گردد.

3- آیا شهریه دانشگاه آزاد در سال جاری، افزایش پیدا می کند؟

معمولا هر ساله 10 الی 15 درصد به میزان شهریه متغیر دانشگاه آزاد اسلامی اضافه می گردد.