امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم به همراه فایل صوتی و پاسخنامه

دانلود امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم به همراه لینک دانلود فایل صوتی

امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

نام درس :  زبان انگلیسی  | موضوع : نمونه سوال | نویسنده : سنجش و پایش کیفیت آموزشی

منتشر شده در نمره یار  | پایه و رشته :  دوازدهم - تمامی رشته های نظری

امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم : زبان انگلیسی یکی از مهم ترین دروس سال دوازدهم می باشد و در نظام جدید امتحان نهایی این درس برای دانش آموزان کمی چالش برانگیز است چرا که بارم بندی و نوع سوالات این درس نسبت به زبان انگلیسی نظام قدیم تفاوت های بسیاری دارد و بعضی از دانش آموزان به دلیل اینکه از پایه قوی در زبان انگلیسی برخوردار نیستند از امتحان نهایی زبان انگلیسی کمی ترس دارند، اما ما امروز تصمیمی گرفتیم با قرار دادن امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم شما را با چارچوب بندی سوالات زبان انگلیسی دوازدهم آشنا کنیم تا مطالعات ی خود را منطبق با نظر طراح سوال پیش ببرید و به این نکته پی ببرید که کدام بخش ها بیشترین نمره را به خود اختصاص داده و بیشتر بر روی آن تمرکز کنید.

این سوالات به همراه فایل صوتی می باشد و سعی کردیم فایل های صوتی امتحان این درس را بصورت کامل برای شما کاربران گرامی گردآوری کنیم تا بتوانید سوالات را دقیق تر بررسی کنید اما این نکته قابل توجه است که بخش شنیداری – listening از نمره ی بالایی برخوردار از و در بارم بندی 40 نمره ای این درس، بخش شنیداری 12 نمره را به خود اختصاص داده است. پس سعی کنید بر این بخش تمرکز ویژه ای داشته باشید. اما یه نقد به آموزش و پرورش وارد است چرا که این بخش خارج از کتاب بوده و دانش آموزان باید به سوالات این بخش که خارج از کتاب طراحی شده پاسخ بدهند.

امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم به همراه فایل صوتی و پاسخنامه

همچنین ما برای شما بارم بندی این درس را منتشر می کنیم تا با نمرات هر بخش بیشتر آشنا شده و بدانید که چگونه باید برنامه ریزی کنید تا در این درس توکل بر خدا نمره ی کامل یا خوبی بیاورید. همانطور که خبر دارید این درس در امتحانات نهایی 40 نمره دارد که تقسیم بر 2 خواهد شد و نمره ی اصلی شما اینگونه محاسبه می شود. بارم بندی درس زبان انگلیسی دوازدهم به شرح زیر است :

بارم بندی زبان انگلیسی دوازدهم

مباحث امتحان زبان انگلیسی نهایی دوازدهم
بارم
مهارت شنیداری (listening)
12 نمره
مهارت خوانداری (reading)
8 نمره
مهارت نوشتاری (Writing)
8 نمره
واژگان (vocabulary)
6 نمره
دستور زبان (grammar)
6 نمره
مجموع
40 نمره

با توجه به بارم بندی بالا دانش آموزان باید توجه ویژه ای بر روی قسمت شنیداری داشته باشند چرا که بیشترین نمره را به خود اختصاص داده است.

دانلود امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم + فایل صوتی

 

تاریخ برگزاری
دانلود نمونه سوال
فایل صوتی
چهارشنبه – 1397/10/12
دوشنبه – 1398/3/13
سه شنبه – 1398/6/12
یک شنبه – 1398/10/22
پنج شنبه – 1399/4/5 (ریاضی و تجربی)
شنبه – 1399/4/7 (انسانی)
خارج از کشور – خرداد 99
_
پنج شنبه – 1399/6/13
چهارشنبه – 1399/11/1
چهارشنبه 1400/3/19 (ریاضی و تجربی)
سه شنبه – 1400/3/18 (انسانی)
چهارشنبه – 1400/6/24
دوشنبه – 1400/10/20

امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم به همراه فایل صوتی و پاسخنامه همانطور که گفته شد این پست پس از برگزاری هر آزمون بروزرسانی خواهد شد.

از منابع زیر می توانید در جهت تقویت خود برای امتحانات این درس استفاده کنید.

لینک مربوطه : معنی کلمات زبان دوازدهم | گام به گام زبان دوازدهم