قوانین و مقررات

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم الاجرا بین کاربر سایت ( شما و یا کاربر و یا خریدار ) و نمره یار است. نمره یار طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده فعالیت می کند. درصورتی که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات پلتفرم آموزشی نمره یار را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات ( قرارداد ) را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از پلتفرم آموزشی نمره یار، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می پذیرد که رابطه بین نمره یار و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی که موادی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات ما را ندارد.

این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع موردقبول در روابط نمره یار و کاربران خواهد بود.

شرح قوانین

تعاریف

  1. نمره یار : یک پلتفرم آموزشی است که بستر تعاملی بین دانش آموز و معلم را ایجاد نموده که در آن هر کاربر از امکانات به خصوص خود برخوردار است و می تواند بر اساس آن امکانات در سامانه نمره یار اقدام به ثبت، ویرایش یا حذف داده نماید.
  2. کاربر دانش آموز : هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی که در سامانه نمره یار به عنوان دانش آموز ثبت نام نموده و از امکانات نمره یار به عنوان دانش آموز بهره مند می گردد.
  3. کاربر دبیر : هر شخص اهم از حقیقی یا حقوقی که در سامانه نمره یار به عنوان دبیر ثبت نام نموده و پس از گذراندن مرحله احراز هویت می تواند در این سامانه به عنوان دبیر فعالیت نموده و از امکانات این سامانه بهره مند گردد.
  4. محتوای آموزشی : شامل هرگونه نمونه سوال، جزوه، درسنامه و ... می باشد که جهت بهره مندی کاربر از مطالب آموزشی آن تألیف گردیده است.
  5. خریدار : کاربری است اعم از دانش آموز یا دبیر که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در سامانه نمره یار می نماید.
  6. حساب کاربری : حساب کاربری به آدرس Nomreyar.com/dashboard می باشد که در آن کاربران اعم از دانش آموز یا دبیر می تواند متناسب با امکاناتی که برای هر نوع از کاربر تعریف گردیده استفاده نمایند.
  7. کیف پول : یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل افزایش است و معمولا در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه های پرداخت نیست.
  8. آزمون آنلاین : آزمونی که شامل سوالات تستی، تشریحی، جاخالی و ... می باشد که بصورت کاملا برخط اجرا شده و کاربر می تواند از طریق آن اقدام به پاسخگویی نماید.
  9. سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی خریداران، دانش آموزان، دبیران و سایر کاربران با یکدیگر یا نمره یار در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.
  10. درگاه پرداخت : یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه های آنلاین و سنتی پردازش می کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب سایت نمره یار به پردازنده/بانک را تسهیل می کند.

مجوز استفاده از نمره یار

ماده 1 - با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، نمره یار حق استفاده غیر انحصاری، قابل فسخ و غیرقابل انتقال از پلتفرم آموزشی نمره یار را به کاربر اعم از دانش آموز یا دبیر اعطا می کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع این پلتفرم در مالکیت انحصاری خود نمره یار و مالکان آن می باشد.

ماده 2 - کاربر می پذیرد صرفا استفاده کننده پلتفرم نمره یار است و لذا هیچ گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با نمره یار را ندارد و بدین سبب نمی تواند مدعی حقی گردد.

ماده 3 - کاربر می پذیرد اطلاعات خواسته شده در زمان ثبت نام و خرید محصول را به صورت صحیح و به روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، نمره یار مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می گیرد.

ماده 4 - کاربر موظف است صرفا با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت نام در سامانه نمره یار اقدام نماید.

ماده 5 - هر شخص صرفا می تواند یک حساب کاربری داشته باشند.

ماده 6 - در زمان ثبت نام، کاربر نام کاربری و کلمه ی عبور خود را تعیین می نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفا بر عهده وی است. کاربر بدین وسیله موافقت می نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به نمره یار اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع رسانی به نمره یار انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می شود به عهدۀ وی خواهد بود.

ماده 7 - کاربر تأیید می کند که حداقل 18 سال تمام سن دارد یا اینکه تحت نظارت والدین خود در سایت فعالیت می کند.

ماده 8 - کاربر موظف به ثبت اطلاعت هویتی خود بصورت دقیق می باشد و این اطلاعات باید با مدارک هویتی کاربر تطابق داشته باشد در غیر این صورت نمره یار از ارائه خدمات به اشخاص فوق الذکر معذور خواهد بود.

قوانین عمومی

ماده 9 - نمره یار تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است. درنتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافقنامه حاکم و نافذ خواهند بود.

ماده 10 - کاربر همۀ داده پیام های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.

مالکیت معنوی

ماده 11 - کلیه محتوای سامانه نمره یار و طراحی ظاهری آن (feel and look) ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه ها، تصاویر، صداها، کلیپ های تصویری، دادهای گردآوری شده و نرم افزار، متعلق به نمره یار و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه ای مصوب 1388 است.

ماده 12 - هرگونه علائم تجاری موجود در سایت نمره یار چه ثبت شده باشند یا خیر، متعلق به نمره یار و یا فروشندگان بنا به مورد است و به موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن ها داده نشده است و نمی توان بدون رضایت کتبی از نمره یار بنا به مقتضی استفاده نمود.

ماده 13 - نمره یار متذکر می شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به نمره یار و فروشندگان در زمره ی باارزش ترین اموال آن ها محسوب می شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن ها به کار خواهد گرفت.

ماده 14 - انتشار محتواهای سامانه نمره یار، در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها یا وب سایت های دیگر ممنوع است. پست کردن و انتشار اصل فایل ها یا اسکرین شات از صفحات آن ها و مطالب وب سایت در کانال های تلگرام یا پیج های اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر ممنوع بوده و نمره یار یا مؤلفان نمره یار به هیچ شخص یا نهادی اجازه انتشار محتواها را نداده است. تبصره : هر کاربر عضو یا مهمان نمره یار که حقوق کپی رایت را نقض کند، باید کلیه خساراتی را که در اثر عدم پایبندی به این امر متوجه نمره یار می شود، جبران کند. تبصره : تعیین خسارت با کارشناسان نمره یار بوده و کاربر متخلف متعهد به پرداخت مبلغ برآوردی شده و حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می کند.

ماده 15 - با خرید هر محتوا، صرفا مجوز بهره برداری از آن به صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی و برای یک شخص به شما اعطا شده است. با این حال تکثیر در تعداد محدود به عنوان مثال دانش آموزان یک مدرسه مجاز است.

شرایط استفاده از خدمات نمره یار

ماده 16 - امتیاز دبیران و رتبه بندی آنها بر اساس مولفه های خاصی بوده که در بخش شاخص های کسب امتیاز قابل دریافت است. این رتبه بندی فقط در مختص وبسایت نمره یار بوده و به جهت کمک به کاربران و استفاده از بسته های حمایتی نمره یار قابل بهره برداری خواهد بود.

ماده 17 - در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را از طریق ارسال گزارش خطا به نمره یار اعلام کند تا ضمن پیگیری و اصلاح نسبت به مسترد کردن وجه به کیف پول اقدام کند.

ماده 18 - امکان بازگشت وجه شارژهای انجام شده در کیف پول به هیچ وجه وجود ندارد. بازگشت وجه تنها برای مواردی که اشکال آن طی بررسی گزارش خطای کاربران یا مشاهده توسط کارشناسان اثبات شده باشد فقط به صورت شارژ کیف پول انجام شده و کاربر می تواند محتوای دیگری را خریداری کند.

ماده 19 - نمره یار مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده ی خریدار از محصول خریداری شده ندارد.

ماده 20 - استفاده از سرویس معلم خصوصی برای تمامی کاربران مشخص شده در نمره یار میسر می باشد و لغو کلاس ثبت شده جهت تدریس از 24 ساعت به قبل امکان پذیر است و امکان لغو کلاس طی 24 ساعت قبل از شروع کلاس به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.

ماده 21 - نمره یار هیچ گونه ارتباط حقوقی یا حقیقی با مدارسی که در بخش بانک جامع مدارس به ثبت رسانده است ندارد. تبصره : در صورت مغایرت اطلاعات مدرسه کاربران می توانند درخواست ویرایش اطلاعات مدرسه را ارسال نموده و اطلاعات صحیح را برای کارشناسان نمره یار ارسال نمایند.

ماده 22 - عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود، مانع تحویل محصول نمی گردد و خریدار باید مشکل را با کارشناسان پشتیبانی نمره یار جهت رفع در میان بگذارد.

امنیت و محرمانگی

محیط اینترنت مانند سایر محیط های ارتباطی امن است. اما در هر حال امکان دارد به هر دلیلی اطلاعات در کلیه محیط های ارتباطی شنود شوند. نمره یار تلاش می کند تا نگهداری و تبادل اطلاعات کاربران در بستری امن اتفاق افتد. کاربران باید در حفظ اطلاعات کوشا باشند و با احتیاط از این بستر استفاده کنند. نمره یار هیچ مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با محیط های دیگر را نمی پذیرد.

ماده 23 - نمره یار با تدابیر امنیتی مسئول حفظ امنیت سرویس های خود است.

ماده 24 - نمره یار مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده بین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.

ماده 25 - مره یار مسئولیتی در قبال مشکل امنیتی ناشی از نرم افزارها یا برنامه های استفاده شده توسط کاربر و فروشنده ندارد.

ماده 26 - نمره یار مسئولیتی در خصوص استفاده از کلمه عبور حساب کاربری توسط شخص ثالث ندارد.

ماده 27 - نمره یار موظف به حفظ اطلاعات کاربر است و هیچ گونه اطلاعاتی از آنها را در اختیار افراد دیگر قرار نمی دهد.

ماده 28 - نمره یار تلاش می کند که بالاترین سطح امنیت را برای حساب کاربری کلیه کاربران ایجاد کند و مواردی که در حیطه مسئولیت نمره یار نیست و مربوط به کاربران است مسئولیتی ندارد.

دلایل توقف فروش

ماده 29 - درصورت اعلام هرگونه مغایرت توضیحات محصول با خود محصول توسط کاربر خریدار که این مسئله به تائید کارشناسان نمره یار برسد.

ماده 30 - درصورتی که محتوای کتاب درسی طبق اعلام آموزش و پرورش تغییر نماید محتواهای ثبت شده برای آن بخش از محتوای تغییر یافته فروششان توسط کارشناسان نمره یار متوقف خواهد شد.

شرایط انتشار محتوا

ماده 31 - هر محتوایی که توسط کارشناسان نمره یار تایید می شود، به صورت همیشگی در نمره یار ثبت خواهد شد. مگر اینکه بنا به دلایلی کارشناسان تصمیم به توقف انتشار بگیرند.

ماده 32 - امکان ویرایش محتوا پس از ثبت فراهم است لذا پس از ویرایش، مجدد محتوا بررسی خواهد شد و پس از تائید توسط کارشناسان انتشار خواهد یافت.

ماده 33 - فایلی که دارای هرگونه واترمارک یا برچسبی که شامل تبلیغ پیج، کانال و ... باشد، منتشر نخواهد شد.

ماده 34 - در صورتی که فایل آموزشی قبلا در نمره یار انتشار یافته باشد و مجدد توسط کاربر دیگری ثبت گردد، فایل ثبت شده تائید نخواهد شد.

ماده 35 - قیمت گذاری بر روی فایل ها باتوجه به کیفیت فایل های بارگذاری شده توسط کارشناسان نمره یار مطابق با استاندارد قیمت گذاری انجام خواهد شد.

ماده 36 - دبیران محترم باید دسته بندی فایل آموزشی ثبت شده را به صورت دقیق و متناسب مشخص نمایند در غیر این صورت محتوای ثبت شده تائید نخواهد شد.

ماده 37 - محتوایی تائید خواهد شد که طراحی و آماده سازی آن توسط خود کاربر انجام شده باشد. در صورتی که شخص ثالثی ادعایی مبنی بر تالیف فایل ثبت شده داشته باشد پلتفرم نمره یار هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با ادعای مطرح شده نخواهد داشت.

ماده 38 - درصورتی که فایل ثبت شده توسط کاربر در سایت ها یا شبکه های اجتماعی دیگر ثبت شده باشد و مسئله فوق الذکر برای کارشناسان نمره یار احراز گردد فایل آموزشی ثبت شده تائید نخواهد شد.

ماده 39 - درآمد دبیران و همکاران گرامی از محتواهای ثبت شده متناسب با پورسانت تعیین شده در بخش اطلاعات کاربری تعیین می گردد.

ماده 40 - نظر کارشناسان بررسی نمره یار در اولویت خواهد بود. و حق ویرایش فایل ثبت شده متناسب با استانداردهای پلتفرم آموزشی نمره یار، در صورت صلاحدید کارشناسان محفوظ خواهد بود.

موارد حذف و انسداد کاربر

ماده 41 - قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی در تصویر پروفایل یا عنوان کاربری

ماده 42 - مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانال های ماهواره ای غیراخلاقی، کانال های فارسی زبان سیاسی، ضد مذهبی و هر بخشی که ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ایران دارند.

ماده 43 - جعل هویت هر یک از کاربران و کارشناسان نمره یار و استفاده از نام و تصویر پروفایل آنها (درصورتی که آن تصویر نمایان کننده هویت شخص خاصی باشد).

ماده 44 - هرگونه اهانت به سایر اقلیت های مذهبی، نژادی، زبانی و... در صورت مشاهده کارشناسان نمره یار منجر به انسداد و حذف حساب کاربری عامل خواهد شد.

ماده 45 - مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم افزار که خرید، فروش و یا استفاده آنها طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مجرمانه بوده.

ماده 46 - استفاده از نام های کاربری مورد استفاده توسط پشتیبانی سایت، لوگوی نمره یار در پروفایل، عکس مقامات رسمی کشوری و لشکری به عنوان تصویر پروفایل

ماده 47 - ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا نگارش متن های ناشایست و منافی عفت عمومی در دایرکت (پیام خصوصی)، نظرات مدرسه و سرویس پرسش و پاسخ نیز در صورت مشاهده یا گزارش، باعث حذف حساب کاربری می شود.

ماده 48 - بی توجهی به مقررات سایت یا هشدارهای مدیریت و کارشناسان در راستای فعالیت حرفه ای در وب سایت

ماده 49 - ایجاد مزاحمت و اهانت یا بی احترامی به کارشناسان و مدیران سایت

شرایط ارسال نظر در نمره یار

ماده 50 - لطفا از ارسال نظرات تکراری خودداری کنید.

ماده 51 - از ارسال نظر غیر مرتبط با موضوع خودداری کنید.

ماده 52 - از ارسال نظر توهین آمیز خودداری کنید.

ماده 53 - نظر شما پس از ارسال، در اولین فرصت بررسی خواهد شد. و سپس تائید خواهد شد.

ماده 54 - ارسال هرگونه نظر جانبدارانه که خلاف واقعیت باشد. در صورتی که این مسئله توسط کارشناسان نمره یار احراز گردد اقدام به حذف نظر خواهند کرد.

ماده 55 - لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در وب سایت را داشته باشد، لازمه ی تایید نظرات کاربران است.

ماده 56 - کشیدن حروف یا کلمات، استفاده ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن نظر خودداری کنید.