ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

آموزش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در سامانه سنجش دانشگاه آزاد (تمامی مراحل)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

دانلود فایل با فرمت PDF و بصورت مستقیم

موضوع : مشاوره ای - ثبت نام دانشگاه آزدا | نویسنده : تیم تحریریه نمره یار

منتشر شده در نمره یار

فهرست محتوای مقاله

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 – یکی از راه های تحصیل در دانشگاه در کشور، از طریق جذب دانشجو بدون کنکور توسط دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد. ورودی های عمده ی دانشگاه های کشور از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد اما در دانشگاه آزاد اسلامی امکانی فراهم شده است که داوطلبین می توانند تنها با ارائه معدل در یکی از رشته های مدنظر خود در دانشگاه آزاد اقدام به تحصیل نمایند.

دانشگاه آزاد در نوبت تحصیلی یعنی مهر ماه و بهمن ماه ورودی های جدید پذیرفته و دانشجویان باتوجه به شرط معدل می توانند در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کاشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه پذیرفته شوند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

ولی خیلی از داوطلبان سوالات و ابهامات بسیاری در مورد پذیرفته شدن در دانشگاه آزاد بدون کنکور دارند، که ما نیز در این پست سعی کردیم بصورت کاملا به این سوالات بپردازیم.

معیار پذیرش دانشگاه آزاد بر اساس معدل کل دیپلم است یا معدل کتبی ؟

دانشگاه آزاد داوطلبین رشته های انسانی، تجربی، ریاضی و هنر را صرفا بر اساس معدل کتبی دیپلم می پذیرد و در این پذیرش معدل کل دیپلم ملاک نیست!

ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون کنکور از چه طریق صورت می گیرد ؟

داوطلبین در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد ضمن خرید کارت اعتباری علاقه مندی به دانشگاه های آزاد بدون آزمون، باید دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون 1400 را دریافت کرده و به  درج کد رشته محل های خود اقدام کنند.

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون چه زمانی صورت می گیرد ؟

همانطور که در ابتدای مطلب نیز ذکر کردیم دانشگاه آزاد اسلامی در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون می کند و با توجه به این مسئله هر ساله طبق زمان تقریبی، با ارائه مدارک لازم برای دانشگاه آزاد بدون آزمون می توانید در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به دو شکل پیوسته و ناپیوسته به تحصیل ادامه دهید.

زمان ثبت نام ورودی مهر ماه دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون (نوبت اول)

متقضیان ثبت نام بدون کنکور آزاد در بازه زمانی اعلامی می توانند مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند. و کسانی که در بازه ی زمانی مذکور موفق به ثبت نام نشده اند می توانند در بازه ی زمانی تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به ثبت نام کنند.

شایان ذکر است که تا کنون بازه ی زمانی ثبت نام کارشناسی بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته 1400 توسط دانشگاه آزاد اعلام شده و داوطلبین تحصیل می توانند از تاریخ 9 الی 22 تیرماه اقدام به ثبت نام و تکمیل مدارک لازم کنند. داوطلبینی که در بازه مذکور موفق به ثبت نام نشده اند این بازه ی زمانی تا 8 مرداد تمدید شده است.

توجه : زمان ثبت نام کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته نیز تا کنون اعلام نشده و به محض اعلام این پست را برای شما بروزرسانی خواهیم کرد.

مقطع کاردانی پیوسته نیز تا 8 مرداد امکان ثبت نام وجود دارد و داوطلبین این مقطع می توانند اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنند. البته گفتنی است نحوه تکمیل فرم مربوط به ثبت نام در دانشگاه آزاد از طریق سامانه Azmoon.org را تشریح خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی اقدام به تحصیل نمایید.

زمان ثبت نام ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون (نوبت دوم)

سال گذشته ثبت نام دانشگاه آزاد در بازه ی زمانی 30 آذر شروع شد و در سال 1400 نیز انتظار می رود که از اواخر آذر و اوایل دی فرآیند ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور شروع شود که در این پست متعاقبا به داوطلبین گرامی اطلاع رسانی خواهیم نمود.

آموزش فرآیند ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1400

حالا که با کلیت ثبت نام در دانشگاه آزاد آشنا شدیم می خواهیم فرآیند و مراحل ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق سامانه Azmoon.org صورت می پذیرد را به طور کامل تشریح کنیم تا بتوانید با دقت کامل روند ثبت نام خود را به سرانجام برسانید.

ابتدا به متقضایان پیشنهاد می شود که ابتدا حتما دفترچه راهنمای ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون آزمون را برای مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته را دانلود نمایید که در قسمت ضمیمه ها (لینک های دانلود) در انتهای این مطلب دفترچه های مربوط به انتخاب رشته را منتشر کرده ایم که می توانید بصورت مستقیم از وبسایت آموزشی و مشاوره ای نمره یار دریافت کنید.

1- ورود به سامانه Azmoon.org

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

بعد از مطالعه ی دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام، به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی www.Azmoon.org مراجعه کرده و بروی گزینه “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1400 – 1401” کلیک نمایید.

2- خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

با توجه به فرآیند سامانه مرکز سنجش دانشگاه آزاد متقاضیان ملزم به خرید کارت اعتباری برای انتخاب رشته هستند که بدون خرید این کارت اعتباری نمی توانید به مراحل بعدی مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را به سرانجام برسانید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

متقضیان در هنگام خرید کارت اعتباری سامانه مرکز سنجش دانشگاه آزاد به موارد زیر توجه کافی داشته باشند :

 • در هنگام خرید کارت اعتباری ثبت نام دقت فرمائید زیر پس خرید امکان عودت وجه کارتاعتباری خریداری شده وجود ندارد.
 • پس از خرید کارت اعتباری، نسخه چاپی شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده را تهیه و تا پایان اعلام نتایج، نزد خود حفظ نمائید.
 • کارت اعتباری ثبت نام خریداری شده تنها برای ثبت نام در دوره و مجموعه مورد نظر صادر شده است و امکان تغییر دوره و مجموعه پس از خرید کارت اعتباری وجود ندارد.

3- انتخاب دوره مورد نظر

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

پس از پرداخت و خرید کارت اعتباری و قبول شرایط مذکور، در بازه ی زمانی اعلامی برای هر مقطع و دوره می توانید در آن مقطع مورد نظر اقدام به ثبت نام نمایید. فقط توجه نمایید که تنها در بازه ی زمانی اعلامی می توانید در دوره و مقطع مورد نظر ثبت نام نمایید پس دقت داشته باشید در تاریخ اعلامی برای ثبت نام به سامانه سنجش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

پس از انتخاب دوره مورد جهت اطمینان از شما سوالی پرسیده می شود که در صورت اطمینان گزینه “بلی” را انتخاب نمایید.

4- ثبت اطلاعات جهت خرید کارت اعتباری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

در کادر مذکور اطلاعاتی که از شما خواسته شده را وارد نمایید و بعد از صحت سنجی اطلاعات، بر روی گزینه ی “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کنید.

5- مرحله نهایی خرید کارت اعتباری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

با پرداخت کردن هزینه ثبت نام، سیستم سنجش دانشگاه آزاد، یک کد 8 رقمی در اختیار شما قرار خواهد داد، که باید برای ثبت نام از آن استفاده نمایید.

توجه : متقاشیان توجه داشته باشید که در این مرحله هنوز ثبت نام شما نهایی نشده لذا حتما این آموزش را تا پایان مطالعه فرمایید.

6- نهایی کردن ثبت نام در سامانه سنجش دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | آموزش ثبت نام در azmoon.org

پس از دریافت کد 8 رقمی به صفحه ی که در ابتدا مشاهده کردید هدایت خواهید شد و در این بخش بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. بعد از ورود به صفحه ی مذکور بایستی کد 8 رقمی را وارد کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید.

شرایط کامل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که به طور مفصل در این مطلب مشاوره ای از نمره یار بطرو کامل تشریح خواهیم کرد.

شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی عبارت است از

 • اعتقاد به دین مبین اسلامی یا یکی از دین های رسمی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم ارتباط با گروهک های ضد نظام
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و مواد روانگردان
 • پذیرفتن کلیه مقررات دانشگاه آزاد اسلامی توسط متقاضیان
 • نداشتن مشکل خاص در سربازی و نظام وظیه ی آقایان
 • نداشتن فساد های اخلاقی و رفتاری
 • نداشتن محدودیت از شروع و ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی
 • پذیرش بر اساس معدل مدرک پایه
 • پرداخت شهریه بر اساس مصوب سالانه
 • ممنوعیت نقل و انتقال در صورت پذیرفته شدن بر اساس سوابق تحصیلی

شرایط اختصاصی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دوره کاردانی پیوسته

 • یکی از مهم‌ترین شرایط ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی‌ پیوسته، آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده داوطلبان است. دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای، دیپلم کار و دانش، دیپلم سه ساله رشته‌های نظری (تجربی، انسانی، ریاضی) و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مجاز به ثبت‌نام بدون کنکور هستند.
 • داوطلبانی که در یکی از رشته های مذکور دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی هستند فقط مجاز به تحصیل در رشته متناسب با رشته خود می باشند.
 • داوطلبانی که مورد بالا یعنی (شرط تجانس رشته) را رعایت نکرده باشند. ملزم به تحصیل 12 واحد جبرانی هستند.
 • ثبت نام در رشته تربیت بدنی شرط تجانس رشته دیپلم صدق نمی کند.

شرایط اختصاصی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دوره کاردانی ناپیوسته

 • داوطلبان رشته‌های بدون کنکور کاردانی‌ ناپیوسته دانشگاه آزاد حتماً باید مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا مدرک پیش‌دانشگاهی را اخذ کرده باشند و یا مشغول به تحصیل باشند تا بتوانند در دوره بدون آزمون ثبت نام کنند.
 • دانش آموختگان علوم حوزوی حتما باید دارای مدرک معادل دیپلم نظام قدیم حق ثبت نام در رشته های علوم انسانی را دارند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی هستند چنانچه از طرف سازمان نظام وظیفه از نظر سربازی مشکلی نداشته باشند می توانند دوباره در دوره کاردانی ثبت نام نمایند.
 • رشته های رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی دارای شرایط خاصی است که متقاضیان باید در سلامت کامل جسمانی باشند و بیماری تنفسی و معلولیت نداشته باشند.

شرایط اختصاصی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دوره کارشناسی ناپیوسته

 • متقاضیان کارشناسی‌ ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) برای ورود به دانشگاه آزاد نیاز به مدرک کاردانی دارند. داوطلبان در صورتی که دانشجوی ترم آخر کاردانی باشند نیز می‌توانند در زمان مقرر با مراجعه به وبسایت ثبت‌نام بدون کنکور، ثبت نام خود را تکمیل کنند.
 • داوطلبان بعد از اعلام نتایج و در صورت قبولی، باید مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. طلابی که سطح 1 را در حوزه علمیه به اتمام رسانده باشند می‌توانند در رشته های گروه علوم انسانی کارشناسی‌ ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند.
 • متقاضیان حتما باید مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته با معدل بالا 12 (مورد تایید وزارت علوم) داشته باشند.
 • گذراندن 20 واحد جبرانی برای داوطلبان با مدرک کاردانی پیوسته
 • توجه داشته باشید حتما معدل بالای 12 داشته باشید.
 • داشتن سلامت جسمانی کامل و توانایی متناسب با رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی

شرایط اختصاصی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دوره کارشناسی پیوسته

 • هر داوطلب برای تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد باید دارای یکی از مدارک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک پیش‌دانشگاهی و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشد.
 • دانش آموختگان علوم حوزوی حتما باید دارای مدرک معادل دیپلم نظام قدیم حق ثبت نام در رشته های علوم انسانی را دارند.
 • فازغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی قادر به ثبت نام در مقاطع بالاتر خواهند بود.
 • داوطلبان باید توانای جسمانی و روانی متناسب به رشته های متناسب را داشته باشند.
 • داوطلبان رشته موسیقی باید در آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی نیز شرکت کنند و در صورت قبولی در این مراحل مجاز به تحصیل در رشته مذکور هستند .

لینک مربتط :

لینک های دانلود

دفترچه ثبت نام نوبت اول دانشگاه آزاد (مهر ماه)

دوره کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته منتشر نشده است.

دفترچه ثبت نام نوبت اول دانشگاه آزاد (بهمن ماه)

هنوز منتشر نشده است.

 • + جهت باز کردن فایل های PDF در اندروید از نرم افزار "Google PDF Viewer" و در ویندوز از نرم افزار "Adobe Acrobat" استفاده نمایید.
 • + جهت دانلود سریع تر از نرم افزار مدیریت دانلود مانند "ADM Pro" استفاده نمایید.
 • + جهت باز کردن فایل های فشرده در اندروید از نرم افزار "Winrar" استفاده نمایید.