راه های مدیریت زمان برای درس خواندن

روش ها و راه هایی برای مدیریت زمان و زمانبندی برای درس خواندن

راه های مدیریت زمان برای درس خواندن

موضوع : مشاوره ای | نویسنده : سپهر کرمی

منتشر شده در نمره یار

راه های مدیریت زمان برای درس خواندن : در این پست از سری دسته بندی مطالب مشاوره ای قصد داریم مطالبی برای شما کاربران گرامی قرار دهیم که بتوانید زمان خود را بهتر مدیریت کرده و بتوانید دروس خود را با بازدهی بالاتری بخوانید امیدواریم این نکات در جهت تقویت مطالعه ی بهتر شما سودمند باشد و بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید.

1) اولویت بندی

کار های روزانه تون رو به ترتیب ضرورت و قوریت یادداشت کنید و انجام بدید؛ یعنی اینکه هر کار چقدر مهمتره و چقدر باید سریع تر انجام بشه؛ مثلا اگه امروز میخواید حمام برید ولی ضرورتش از اجرای برنامه درسی کمتره اونو بعد از مطالعه ی کامل درسهاتون انجام بدید.

راه های مدیریت زمان برای درس خواندن

2) نه گفتن

اگر نکته قبل رو جدی دنبال کنین، حتما به مهارت نه گفتن نیاز دارین، نه گفتن مهارتیه که انسان های موفق باید در خود پرورش دهند.
گر با بله گفتن به دنبال راضی کردن همه از خود هستین پس به احتمال قوی دو نتیجه عاید میشه:
1) هیچ کس از شما راضی نخواهد بود.
2) یکی از مسیر های مطمئن و قطعی برای شکست را انتخاب کردین.

3) استفاده از قانون 80/100

برای موفقیت در هر کاری، لازم نیست تمام اون کار رو بصورت کامل انجام بدید، بلکه 80 درصد از اون کار رو با کیفیت 100 درصد انجام بدید موفق ترید. مثلا برای موفقیت در کنکور گاهی باید برای بالا بردن کیفیت مطالعه، کمیت رو پایین بیاریم و بعضی مباحث رو حذف کنیم تا زمان برای بالا بردن کیفیت مدیریت بشه.

4) باید تبرتان را تیز کنید

اگر شما در تمام مدت سال در حال قطع کردن درختان با یک تبر باشید، به مرور زمان تعداد درخت هایی که در یک روز قطع می کنید کم تر و کم تر میشه و این در حالیه که شما تلاش بیشتری می کنید. چاره تلاش کردن بیشتر نیست، بلکه کمتر تلاش کردن و بازیابی خودتونه؛ شما نیاز دارید بعد از صرف وقت و زمان برای انجام کار ها، به بازیابی خودتون بپردازید و زمانی استراحت کنید.

5) ریشه کن کردن اهمال کاری

اهمال کاری به معنای عقب انداختن کارهاست و این عقب انداختن تا زمانی ادامه پیدا میکنه که فرد با تبعات سنگین روبرو نشه؛ اهمال کاری در افراد تحصیل کرده و کسانی که به کارهای اداری مشغولن، بیشتر دیده میشه.
درمان اهمال کاری
1) قبول کردن اهمال کار بودن و کنار گذاشتن توجیه
2) برنامه ریزی کوتاه مدت و طولانی مدت

همچنین شما کاربران می توانید به دیگر مطالب مشاوره ای ما مراجعه کرده و از مطالب استفاده کنید.

موفق باشید. 🙂