سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود)

معرفی کامل و نحوه ی ورود به سامانه آموزش یار دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

موضوع : بخش مشاوره ای - دانشگاه آزاد | نویسنده : تیم تحریریه نمره یار

منتشر شده در نمره یار

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی – همانطور که می دانید دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پر تراکم ترین دانشگاه های حال حاضر کشور به لحاظ تعداد می باشد. به همین منظور دانشگاه آزاد اسلامی برای ارائه خدمات بهتر به شما دانشجویان در مقاطع مختلف، سامانه ای ارائه کرده است. این سامانه به منظور تسهیل در خدمات دهی به دانشجویان مقاطع مختلف، یکپارچه سازی فرآیند های جاری دانشگاه راه اندازی شده است.

این سیستم کاربرد های مختلفی دارد که در ادامه همین مقاله به آنها خواهیم پرداخت اما در ابتدا می خواهیم خدماتی که توسط این سامانه ی تحت وب دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان ارائه می دهد را بصورت کامل معرفی کنیم. خدماتی که در این سامانه ارائه می شود عبارت است از : انتخاب واحد، مشاهده برنامه درسی،پرداخت شهریه، ارزیابی اساتید و اطلاع از زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در این سامانه گنجانده شده است که از ای پس می توانید تمامی موارد فوق الذکر را توسط این سامانه پیگیری کنید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود)

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir برای تمامی دانشجویان این دانشگاه قابل دسترس است.

امکانات و ویژگی های سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir دانشگاه آزاد اسلامی

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) دانشجویان با مراجعه به آدرس اینترنتی فوق الذکر می توانند به امکاناتی از قبیل ثبت نام، انتخاب واحد، پرداخت شهریه، برنامه درسی و زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دسترسی پیدا کنند. این سامانه روز به روز درحال توسعه است تا دانشجویان با راحتی بیشتر به این سامانه ورود یابند.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) بروزرسانی : امکاناتی از قبیل ثبت نمرات دانشجویان، امور فارغ التحصیلان و اعتراض به نمرات به تازگی به این پلتفرم اضافه شده است.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد این سامانه جهت یکپارچه سازی فرآیند های آموزشی به دانسجویان ارائه شده است و دانشجویان هر یک از دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور می توانند با مراجعه به این سامانه از تمامی امکانات این سامانه بهره مند شوند.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) سامانه آموزشیار، به تازگی توسط دانشگاه آزاد ایجاد شده و درحال توسعه است و بزودی امکانات جدیدی به آن اضافه خواهد شد و به محض بروزرسانی این سامانه به شما در این پست اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) دانشجویان جدید الورود توجه داشته باشند که برای ثبت نام اولیه دانشگاه آزاد اسلامی حتما باید به سامانه آموزشیا مراجعه نموده و فرم ثبت نام را به همراه مدارک اعلامی توسط دانشگاه آزاد در این سامانه بارگذاری کنند. پس از تکمیل ثبت نام بصورت غیرحضوری باید بصورت حضوری به دانشگاه مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را کامل کنید.

آموزش ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) دانشجویان و داوطلبین گرامی ابتدا باید به آدرس اینترنتی این سامانه http://edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند. دانشجویان پس از ورود به این سامانه باید به پرتال دانشجویی خود مراجعه نمایند که در ادامه همین مطلب بخش های ورود به این سامانه را بررسی می کنیم.

مراحل ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

1- پس از مراجعه به آدرس اینترنتی برای شما یک پنجره ای بازخواهد شد.

2- در مرحله ی بعد نقش کاربری خود را مشخص کنید. نقش های کاربری دانشجو – استاد – کارمند

3- سپس باید قوانین سامانه آموزش یار دانشگاه آزاد اسلامی را تایید نمایید.

4- ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری و  شماره دانشجویی

5- انتخاب امکان مد نشر شما در قسمت پرتال کاربری دانشجویی

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) شماره دانشجویی متشکل از چندین قسمت است که در قسمت زیر به آن اشاره شده است :

edu + @ + شماره دانشجویی سامانه سیدا + کد واحد دانشگاهی

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

توجه : شماره دانشجویان جدیدالورود سامانه آموزشیار کد ملی آن ها می باشد.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پیش از این از سامانه ی سیدا دانشگاه محل تحصیل خود استفاده می کردند که پس از رونمایی از سامانه آموزشیار جهت یکپارچه سازی دانشجویان دانشگاه آزاد، دانشجویان می توانند تمامی امور مربوط به دانشجویان را از طریق این سلامانه پیگیری نمایند.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) راهنمای گام به گام ورود به سامانه edu.iau.ac.ir بصورت تصویری

ورود دانشجویان جدید الورود به سامانه

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود) توجه داشته باشید قبل از ورود به این سامانه اگر از فیلتر شکن یا VPN استفاده می کنید ابتدا ان را خاموش کرده و سپس از این سامانه استفاده کنید چرا که ممکن است با اختلال مواجه شوید.

1- نقش کاربری خود (دانشجو – استاد – پرسنل – پرسنل سازمانی) انتخاب نمایید. اگر شما جزء پذیرفتگان جدید دانشگاه آزاد می باشید باید از طریق دکمه های زیر با عنوان “پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان 99” مراجعه نمایید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود)

2- سپس در کادر شماره دانشجویی “کد ملی” خود را وارد نمایید تا وارد سامانه شوید البته کد ملی برای ورودیان جدید دانشگاه آزاد می باشد که همان کد ملی آنها می باشد.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی
3- پس از وارد کردن شماره ملی خود رشته هایی که قبول شده اید به همراه شماره دانشجویی موقت به شما نمایش داده می شود و سپس بعد از آن می توانید با کلیک بر روی ورود به سامانه آموزش یار به سامانه وارد شوید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی (راهنمای کامل ورود)

4- به محض کلیک برای ورود به سامانه آموزش یار قوانینی به شما نمایش داده می شود که باید آن ها را بپذیرید و سپس وارد سامانه شوید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

5- در مرحله ی بعد باید از طریق نام کاربری و رمز عبور که همان شماره دانشجویی موقت شما می باشد وارد سامانه ی اصلی شده و امور دانشجویی خود را پیگیری نمایید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

6- پس از وارد کردن شماره دانشجویی موقت شما صفحه ای برای شما باز می شود که مطابق با تصویر زیر با کلیک بر روی قسمت مشخص شده کلیک نمایید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

7- پس از کلیک بر روی محل مشخص شده صفحه ی ای مطابق تصویر زیر باز می شود که باید اطلاعات فردی خود را در قسمت های ذکر شده وارد نمایید و ثبت نام اولیه خود را تکمیل نمایید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

بعد از انجام مراحل اعلامی باید مدارکی که دانشگاه آزاد از جمله شناسنامه، کارت ملی و … را از شما می خواهد را اسکن نموده و در سامانه بارگذاری کنید بعد از بارگذاری مدارک اعلامی از سوی دانگاه آزاد باید فرم پذیرش دانشجویان را با دقت مطالعه کرده و نسبت به تکمیل آن اقدام نمایید. در نهایت به شما فرم توانمندی ها و علایق در زمینه های مذهبی، قرآنی، ادبی، ورزشی، هنری و … نمایش داده می شود که تکمیل آن الزامی است.

در صورتی که تمامی مراحل بالا را به نحو صحیح انجام داده باشید پنجره ای مطابق با تصویر زیر برای شما باز می شود که اطلاعات دانشجویی شما در آن مشخص شده که باید اقدام به چاپ آن کنید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی این بخش به منزله ی پذیرش موفقت شما خواهد بود.

ورود دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان دانشگاه آزاد نیز می توانند از طریق سامانه ی آموزشیار اموری زیر را پیگیری نمایند.

  • برنامه های نیمسال تحصیلی
  • گروه های درسی ارائه شده در ترم جاری و آینده
  • ارزشیابی اساتید
  • ارائه شرایط دریافت خوابگاه دانشجویی
  • انجام امور فارغ التحصیلان
  •  انتخاب واحد و ثبت نام دروس
  • اعتراض به نمرات و پیگیری ها
  • ارائه برنامه کلاسی
  • مشاهده نمره ها
  • ثبت درخواست های مختلف از جمله درخواست وام دانشجویی

1- پس از وارد کردن آدرس اینترنتی سامانه باید شماره دانشجویی خودتان را وارد نمایید شایان ذکر است که باید در کادر شماره دانشجویی (کد منطقه دانشگاهی + شماره دانشجویی) را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

2- بعد از وارد کردن شماره دانشجویی به شما پنجره ی قوانین دانشگاه آزاد نمایش داده می شود که باید آن را تایید کنید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

3- بعد از انجام مراحل بالا وارد به سیستم اصلی آموزشیار می شود که باید نام کاربری که (edu + @ + شماره دانشجویی سامانه سیدا + کد واحد دانشگاهی) می باشد را وارد نمایید و در کادر کلمه عبور نیز باید (کد واحد + شماره دانشجویی) را وارد نمایید و بعد باید کد امنیتی که به شما نمایش داده شد را وارد نمایید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

4- پس از انجام موارد فوق الذکر شما وارد پرتال کاربری شده و می توانید از منو ی سمت راست به امکانات مد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

اگر سوالی در مراحل بالا برای شما پیش آمده است می توانید به بخش نظرات مراجعه کرده و در آن جا مطرح نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو ی شما خواهند بود.

سوالات متداول

1- نام کاربری برای ورود به سامانه آموزشیار چیست؟

نام کاربرای متشکل از کد واحد دانشگاه شما به همراه شماره دانشجویی شما می باشد که توضیحات کامل آن در این مقاله داده شده است.

2- برای ورود به سامانه چه اطلاعاتی لازم است؟

برای ورود به سامانه آموزشیار شماره دانشجویی و رمز عبور نیاز است که نکاتی که باید بدانید در این بخش بصورت کامل توضیح داده شده است.

3- دانشجویان جدید الورود چگونه می توانند به سامانه وارد شوند؟

دانشجویان جدیدالورود برای ورود به سامانه باید از کد ملی و شماره دانشجویی موقت خود استفاده کنند که مراتب آن کامل در این مقاله بصورت کامل شرح داده شده است.