سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی + پاسخنامه و بارم بندی

دانلود امتحان نهایی ریاضی تجربی

سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی

نام درس :  ریاضی  | موضوع : نمونه سوال نهایی | نویسنده : سنجش و پایش کیفیت آموزشی

منتشر شده در نمره یار  | پایه و رشته :  دوازدهم - تجربی

سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی : امروز تصمیم گرفتی که برای شما کاربران گرامی از سری دسته بندی نمونه سوال نهایی سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی را منتشر کنیم که یکی از دروس مهم و چالش برانگیز برای دانش آموزان رشته تجربی می باشد و دانش آموزان تجربی باید به درس ریاضی توجه ویژه ای داشته باشند و بصورت مداوم تمرین و ممارست داشته باشند تا بتوانند نتیجه ی مطلوب خود را در این درس کسب نموده و به امید خدا نمره ی قبولی را کسب نمایند. پس به شما توصیه می کنیم ضمن تسلط بر تمارین کتاب سعی کنید مهارت حل مسئله ی خود را در این درس تقویت کنید چرا که در امتحان نهایی بعضی مسائل را باید با توجه به مهارت های حل مسئله ای که آموختید حل کنید.

سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی برای شما کاربران در ادامه در دسترس است و می توانید بصورت مستقیم از وبسایت نمره یار دریافت نموده تا بتوانید میزان سطح سختی این درس را در امتحان نهایی تحلیل کرده و منطبق با هدف و ایده طراح درس بخوانید و رو به جلو حرکت کنید تا نمره ی کامل را کسب کنید.

سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی + پاسخنامه و بارم بندی

همانطور که ذکر شد این نمونه سوال به همراه پاسخنامه می باشد و می توانید تمامی مسائل و فرمول های این درس را تحلیل کرده و با جنس سوالات امتحان نهایی آشنا شوید. البته به شما توصیه می شود سعی کنید فرمول ها را خوب یادبگیرید چرا که قسمتی از سوالات با فرمول قابل حل است.

البته قابل توجه است که این نمونه سوالات پس از برگزار هر آزمون بروزرسانی می شود و شما کاربران می توانید بعد از برگزاری هر آزمون به این پست مراجعه نمایید و سوال به همراه پاسخنامه را دریافت نمایید.

در کنار این نمونه سوال ما برای شما کاربران گرامی بارم بندی این درس را منتشر کردیم تا نمرات هر بخش و درس را بررسی کرده و بیشتر تمرکز خود را بر بخش هایی بگذارید که بیشترین نمره را به خود اختصاص داده است پس به بارم بندی توجه کنید.

بارم بندی ریاضی تجربی به شرح زیر است:

بارم بندی سوالات نهایی ریاضی تجربی

شماره فصل
نوبت دوم (خرداد ماه)
شهریور و دی
فصل 1
2 نمره
3 نمره
فصل 2
2 نمره
3 نمره
فصل 3
2 نمره
2 نمره
فصل 4
5 نمره
5 نمره
فصل 5
3/5 نمره
3 نمره
فصل 6
3/5 نمره
2/5 نمره
فصل 7
2 نمره
1/5 نمره
مجموع
20 نمره
20 نمره

با توجه به بارم بندی ارائه شده در دو بخش مختلف 1- نوبت دوم (خرداد ماه) 2- شهریور و دی دانش آموزانی که در نوبت خرداد ماه امتحان می دهند باید بیشتر تمرکز خود را بر روی فصول چهارم، پنجم و ششم بگذارند و در این فصل های مذکور بیشتر تمرین نمایند و دانش آموزانی که در نوبت شهریور و دی امتحان می دهند باید بر روی فصل های اول، دوم، چهار و پنجم بیشتر تمرکز داشته باشند. سعی کنید نسبت به بارم بندی و جنس سوالات سال های گذشته پیش روید و سوالات سال های قبل را نیز با خود تمرین کنید تا به امید خدا موفق شوید.

دانلود سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی

 

تاریخ برگزاری
دانلود سوالات امتحان + پاسخنامه
شنبه 1397/10/8 (نوبت دی)
پنج شنبه 1398/3/2 (نوبت خرداد)
دو شنبه 1398/6/4 (نوبت شهریور)
دو شنبه 1398/10/9 (نوبت دی)
یک شنبه 1399/4/8 (نوبت خرداد)
خارج از کشور 99 – نوبت صبح (نوبت خرداد)
خارج از کشور 99 – نوبت عصر (نوبت خرداد)
سه شنبه 1399/6/4 (نوبت شهریور)
شنبه 1399/10/27 (نوبت دی)
شنبه 1400/3/8 (نوبت خرداد)
شنبه 1400/6/27 (نوبت شهریور)
چهارشنبه 1400/10/8 (نوبت دی)

سوالات امتحان نهایی ریاضی تجربی + پاسخنامه و بارم بندی همانطور که گفته شد این پست پس از برگزاری هر آزمون بروزرسانی خواهد شد.

از منابع زیر می توانید در جهت تقویت خود برای امتحانات این درس استفاده کنید.

? لینک مربوطه : گام به گام ریاضی دوازدهم تجربی | نمونه سوال نهایی