مقابله با خواب آلودگی هنگام مطالعه

رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه دروس

مقابله با خواب آلودگی هنگام مطالعه

موضوع : مشاوره ای | نویسنده : گروه تحریریه نمره یار

منتشر شده در نمره یار

مقابله با خواب آلودگی هنگام مطالعه – همونطور که خیلیاتون به خوبی میدونید! یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکنه هنگام مطالعه بوجود بیاد خواب آلودگیه
یعنی مورد داشتیم طرف اومده کتاب رو باز کرده فردا صبح (شاید هم دم دمای ظهر) بیدار شده از خواب
اما از شوخی گذشته این مشکلیه که اکثرا در مطالعه پیش میاد مخصوصا مطالعه های طولانی مدت , اما مطمئنا باید راهی برای مقابله با این مشکل وجود داشته باشه , در ادامه راهکارهای لازم برای داشتن شرایط جسمی مناسب هنگام مطالعه رو بررسی می کنیم.

وعده ی صبحانه شما کامل باشد!

خیلی ها به دلیل تنبلی خودشون و یک سری دلیل های توجیه ناپذیر از خوردن صبحانه امتناع می کنن!! بچه ها این عادت خیلی خیلی بدیه! اگر فکر می کنید صبحانه ای که صبح میل می کنید ، هیچ ارتباطی با وضعیت جسمیتون در طول روز نداره ، کاملا در اشتباهید , جذب مواد غذایی لازم ، به عملکرد صحیح بدن در طول روز کمک بسیار شایانی می کنه . وقتی شب به انرژی بیشتری نیاز دارید ، بدنتون هم جوابگوی شما خواهد بود و از اونجایی که منابع کافی به بدنتون رسیده، بهتر و بیشتر می تونید کار فکری کنید.

مقابله با خواب آلودگی هنگام مطالعه

در طول روز برای کسب اکسیژن کافی آب بنوشید!

دیدین که می گن به آسونیه آب خوردن؟؟ اما بیشتر افراد از این کار صرف نظر می کنن ! بچه ها نوشیدن آب در طول روز خیلی اهمیت داره . همین آب خوردن ساده خیلی کارها برای بدن انجام می ده. آب ، دمای بدن ما رو تنظیم کرده , میزان متابولیسم بدن رو افزایش می دهد ,…
بچه ها هنگام مطالعه ، یه بطری آب کنار خودتون بزارید و گهگاهی بنوشید ، نوشیدن آب از نوشیدنی های کافئین دار بسیار مفید تره . نوشیدنی های کافئین دار، بدنتون رو کم آب می کنه و شما برعکس انتظارتون خسته و بی حال می شید. حالا اگر قصد مطالعه تا دیر وقت رو دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که صبح قهوه و یا نوشیدنی های کافئین دار بنوشید.
چون این کار موجب می شود بدنتون به آرومی شروع به فعالیت کنه و انرژی کافی در طول روز و بیدار ماندن در شب را داشته باشید.

کمی ورزش یا نرمش !

ورزش باعث میشه … (بهتره ادامه ندیم چون دیگه از هیچ بشری فواید ورزش کردن و گردش بهتر خون در بدن بعدش پوشیده نیست)

داشتن تنوع در بحث برنامه درسی و کار های روزانه !
خیلی از ماها (نه فقط کنکوریا!) وقتی دچار تکرار میشیم بدن مون هم خسته و کلافه میشه و شروع میکنه به اذیت کردن پس سعی کنید در چینش درسایی که روزانه میخونید تنوع ایجاد کنید ، مثلا اگر شنبه ساعت 3 عصر زیست میخونید یک شنبه این ساعت فیزیک بخونید یا کار خاص دیگه ای انجام بدین تا از تکرار خسته نشید.

آهنگای بی کلام گوش کنید یک روش متفاوت 🙂 !

وقتی آخر شب خسته و کلافه شدین و هنوز مثلا درس زبان مونده به جای این که بخوابید چندتا آهنگ بیکلام حرفه ای و آروم گوش بدین و درس بخونید مطمئن باشید این کار نه تنها باعث نمیشه بازده تون پایین بیاد بلکه شما رو علاقه مند میکنه بیشتر و بیشتر به درس خوندن ادامه بدین و زود خسته نشید. البته به شرطی که تمرکز تون روی موضوع اصلی یعنی درس تون باشه نه روی آهنگ ها پس سعی کنید آهنگ هاتون بیکلام باشن (تک نوازی پیانو برای این کار بهترین انتخابه)

منبع : کنکور پکس

توجه : لحن این مقاله عامیانه است ما در این مقاله از این لحن استفاده کردیم تا با شما کاربران گرامی نمره یار بتوانید ارتباط بهتری برقرار کنیم و تنوع بهتری برای شما ایجاد شود.

سوالات متداول

چگونه از خواب آلودگی هنگام مطالعه جلوگیری کنیم؟

ما در این مقاله به شما روش هایی ساده را بیان می کنیم که هنگام مطالعه، خواب آلودگی سراغ شما نیاید و باعث بشود تا عملکرد روزانه ی شما بهتر شود.

چه اقداماتی برای جلوگیری از خواب آلودگی موثر است؟

از جمله اقداماتی مانند، نوشیدن آب، خواب شبانه ی کافی، ورزش و نرمش در طول روز و ….. تمامی این موضوعات در قالب یک مقاله کوتاه برای شما گردآوری شده اند که امیدواریم به شما کمک کند.

چگونه می توانید با مشاورین نمره یار درمورد انتخاب رشته ارتباط برقرار کنم؟

شما کاربران در زمینه انتخاب رشته و مسائل مشاوره ای می توانید با شماره تلفن دفتر ما 91303159 (021) تماس حاصل فرمایید یا از طریق خریداری پکیج های مشاوره ای با ما می توانید در ارتباط باشید.